Resimlere.com Resim Ara  
 
 

Sanem Çelik resim

Sanem Çelik resim


            

Sanem Çelik resim
Açıklama: Sanem Çelik (d. 18 Mayıs 1975, İstanbul), Türk tiyatro oyuncusu, aktris ve balerin.

1983 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Bale bölümüne girdi. 11 yıl profesyonel dans eğitimi aldı. 11 sene profesyonel Çağdaş Bale Topluluğunda çeşitli eserlerde dans etti. Ön lisansını aldıktan sonra Tiyatro bölümüne geçti. Konservatuvarda Yıldız Kenter ve Haldun Dormen'in yıldız öğrencilerindendi.

1996'da ilk sinema filmi deneyimini "Yaban" filmi ile yaşadı. Ayrıca birçok reklam filminde rol aldı. Gene aynı sene "Kara Melek" dizisinde rol aldı. Kara Melek, Sanem Çelik için büyük bir dönüm noktasıydı, Türkiye onu bu dizi ile tanıdı ve Türk televizyonlarının en ünlü, en başarılı ve kötü karakterlerinden birini, Yasemin Saylan'ı canlandırdı. Ayrıca güzelliği ve başarılı performansı ile Kara Melek'in rating almasında yardımcı oldu.

1996 Adana Altın Koza Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü ve Magazin Gazetecilerinin verdiği En İyi Kadın Oyuncu ödüllerini kazandı.

2000 yılında rol aldığı Filler ve Çimen adlı sinema filmiyle Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü aldı. Aynı film ile 2001 yılında 6 farklı yarışmada "En İyi Kadın Oyuncu" seçilerek ödül aldı.

2003 yılında Tolga Örnek'in yazıp yönettiği "Hititler"de Haluk Bilginer ile birlikte rol aldı. Takvimler 2004'ü gösterdiğinde "Aliye" adlı televizyon dizisiyle Atv ekranlarında hayranlarının karşısına çıktı. Nejat İşler, Ayla Algan, Halit Ergenç gibi zengin kadroya sahip olan "Aliye", izleyiciler tarafından büyük ilgi gördü.

2005 senesi dolmadan tekrar bir sinema filmi ile beyazperde'ye çıkıyordu: "Ayın Karanlık Yüzü". Metin Belgin'in yazdığı, Biket İlhan'ın yönettiği filmde, Mehmet Ali Alabora, Ali Poyrazoğlu gibi usta oyuncularla birlikte başrolü paylaşıyordu.

2006 yılında başrolünü Nejat İşler ve Halit Ergenç'le paylaştığı Aliye dizisini bitirdikten sonra Amerika'nın Los Angeles şehrine gitti. Halen orada ve Türkiye'den gelen birçok dizi ve film teklifine rağmen, Amerika'da News Film Production'la sinema filmi için anlaştığı ve bir süre daha Amerika'da kalacağı söyleniyor.
Anahtar Kelimeler: sanem, çelik, sanemçelik, resim, resimleri, resimlere, ünlü, manken, wallpaper
Tarih: 13.01.2008 12:49
Hitler: 8490
İndirmeler: 83
İzlenme: 5.00 (1 Oylar)
Dosya Boyutu: 92.6 KB

Bu Resimi:
Websiteniz için ufak boyut :
Forumlar için ufak boyut :
Web Siteleri İçin :
Forumlar İçin :
Direk Resim Adresi :
Önceki İmaj:
Sanem Çelik resimleri  
 Sonraki İmaj:
Sanem Çelik

 

  Design by 7dana.com  

RSS Feed: Sanem Çelik resim (Yorumlar) - Gizlilik Sözleşmesi XML